Jakie serum z witaminą C jest najlepsze?

Jakie serum z witaminą C jest najlepsze?
Serum z witaminą C
Nie od dzisiaj wiadomo, że kwas askorbinowy przynosi same korzyści dla naszej skóry. Pomaga zmiejszać stany zapalne, walczy z wolnymi rodnikami, niweluje przebarwienia oraz drobne zmarszczki. Choć witamina C kojarzy Nam się głównie z tabletkami, to równie często występuje w kremach, esencjach oraz serum!
Zainteresowanie tematem kosmetyków z zawartością witaminy C wzrasta. Wszystko za sprawą właściwości jakie niesie za sobą regularne ich stosowanie.

Jakie daje efekty serum z witaminą C?
Dobrodziejstwa jakie przynosi stosowanie serum z witaminą C odczują na swojej skórze zarówno 20-latki jak i kobiety dojrzałe. Witamina C usuwa przebarwienia potrądzikowe oraz poprawia ogólny koloryt skóry. Systematyczne stosowanie serum z witaminą C objawia się w postaci:
1.Zmniejszenia przebarwień
2.Rozświetlenia skóry
3.Spłycenia zmarszczek
Ponadto dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym, kosmetyk wyraźnie opóźnia procesy starzeniowe skóry.

Jakie serum z witaminą C będzie najlepsze?
Witamina C spotykana w serum, może przybrać 3 różne formy. Przeczytaj poniższe opisy aby dowiedzieć się, która będzie dla Ciebie najlepsza. To bardzo ważne, gdyż wybór odpowiedniej formy wpływa m.in na na różne efekty stosowania!

Serum z kwasem L-askorbinowym
Serum z kwasem L-askorbinowym zawierają w składzie "Ascorbid Acid". Jest to najpopularniejsza forma witaminy C, dlatego bez trudu znajdziesz serum z zawartością tej substancji. Jakie posiada zalety? Przede wszystkim takie, że daje najszybsze rezultaty stosowania. Musisz jednak pamiętać, że wadą takiego serum jest krótki termin przydatności (3-4 miesiące od daty produkcji).

Serum z witaminą C w olejku
Serum z witaminą C w olejku posiada oznaczenie "Tetrahexyldecyl Ascorbate". Witamina w tej postaci nie działa równie szybko i intensywnie jak wodniste serum z kwasem L-askorbinowym ale bardzo łatwo wnika w głąb skóry. Przy regularnym stosowaniu daje wspaniałe efekty! Kolejną zaletą jest to, że takie serum jest odpowiednie dla bardzo wrażliwej cery. I kolejna sprawa - termin przydatności w tym wypadku wynosi kilkanaście miesięcy.

Serum z etylowanym kwasem askorbinowym

W składzie posiada oznaczenie "Ethyl Ascorbic Acid" i jest najbardziej stabilną formą witaminy C. Serum z etylowanym kwasem askorbinowym ma bardzo długi termin przydatności (6-12 miesięcy), szybko przenika w głąb skóry, jest odpowiedni dla każdego typy ceru oraz rzadko kiedy powoduje podrażnienia.

Jak stosować serum z witaminą C?
Wbrew plotkom, które można spotkać w różnych zakamarkach internetu - serum z witaminą C można stosować cały rok! Nie prawdą jest, że stosowanie serum w porach roku, kiedy słońce grzeje mocniej jest niebezpieczne. Wręcz przeciwnie, kosmetyki z zawartością witaminy c w połączeniu z kremami zawierającymi filtr przeciwsłoneczny wzmacniają ich działanie! Co to oznacza? Chociażby to, że wprowadzenie witaminy C do codziennego rytuału pielęgnacyjnego jeszcze bardziej hamuje proces starzenia się skóry. Zatem kilka kropel witaminy C rano (przy zastosowaniu odpowiednich filtrów) lub wieczorem będzie wspaniałą inwestycją w teraźniejszy jak i przyszły wygląd cery!

Leave Your Comment